O MNIE

Nazywam się Małgorzata Jackowska, jestem specjalistką żywienia człowieka i dietetyki, promotorką karmienia piersią i doulą. Prywatnie mamą dwóch chłopców, pasjonatką tematów związanych z żywieniem i dietetyką oraz tych, związanych z okresem ciąży, porodu i karmienia piersią. Kocham gotowanie, dobre jedzenie, gorzką czekoladę i kawę.
jako dietetyk

interesuję się przede wszystkim problematyką związaną z odżywianiem w okresie ciąży i karmienia piersią, odżywianiem małych dzieci a także zachowaniami konsumentów na rynku żywności, szczególnie żywności „dla dzieci”. Prowadzę indywidualne konsultacje dietetyczne, warsztaty i szkolenia. Jestem autorką wielu tekstów eksperckich. Jestem absolwentką warszawskiej SGGW, członkinią Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Pracuję nad doktoratem, który dotyczyć będzie wpływu działań marketingowych na wybór żywności i sposobu żywienia najmłodszych dzieci. 

Więcej informacji i moja oferta TUTAJ

promuję BLW czyli baby-led weaning

jako sposób żywienia dzieci w pełnym zaufaniu dla ich kompetencji oraz świetną okazję do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych na całe życie. Regularnie prowadzę warsztaty dla rodziców i profesjonalistów poświęcone BLW. Moja praca magisterska dotyczyła stosowania BLW wśród mam w Polsce.  

jako doula

wspieram kobiety oraz ich rodziny w czasie ciąży i po porodzie. Należę do stowarzyszenia Doula w Polsce, w którego założeniu brałam udział. Jestem członkinią Komisji Certyfikacyjnej Stowarzyszenia. 

promuję i wspieram karmienie piersią 

wspieram kobiety w przygotowaniu i w okresie karmienia piersią. Działam na rzecz promowania naturalnego karmienia przy każdej możliwej okazji. Współtworzę Kwartalnik Laktacyjny, jestem współzałożycielką i prezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią

Jestem propagatorką karmienia piersią, BLW i naturalnego podejścia do ciąży i porodu. Ale nie jestem fanatycznie zapatrzona w jedną tylko drogę. Pracuję z rodzicami i specjalistami o różnych poglądach i podejściach. Piszę i mówię o tym jak dobrze karmić dzieci niezależnie od tego czy wybieracie BLW czy karmienie łyżeczką, mleko mamy czy mieszankę, słoiczki czy domowe jedzenie. Wspieram rodziców w ich decyzjach a nie narzucam jedynej moim zdaniem słusznej drogi. Wierzę, że każdy ma swoją.

moje kwalifikacje:

* Technologia Żywności i Żywienie Człowieka – studia doktoranckie od 2016.

*Żywienie Człowieka i Ocena Żywności, wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2013-2015)

*Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2009-2013)

*Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej – podstawowe umiejętności w pracy douli
(marzec 2011r. Fundacja Rodzić po Ludzku)

*Promocja karmienia piersią
(październik 2011 r. Centrum Nauki o laktacji)

*Profesjonalna opieka nad kobietą i dzieckiem po porodzie-rozwój małego dziecka, integracja sensoryczna, masaż dziecięcy i laktacja
(październik /listopad 2011, Fundacja Rodzić po Ludzku)

*Karmienie piersią w codziennej praktyce , szkolenie i praktyki
(marzec, październik 2012 r, Centrum Nauki o Laktacji )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *