oferta – warsztaty Małgorzata Jackowska

Mam doświadczenie prowadzenia warsztatów i wykładów zarówno dla rodziców jak i dla profesjonalistów. Moja oferta warsztatowa obejmuje między innymi tematy wymienione poniżej.

 1. Rozszerzanie diety dziecka – krok po kroku
  Jak żywić dziecko w pierwszym roku życia? Kiedy wprowadzać nowe produkty? Skąd wiadomo, ze dziecko jest gotowe na jedzenie inne niż mleko? Skąd biorą się zmiany w schemacie żywienia dzieci? Co z glutenem, cytrusami, kakao itd? Lepiej gotować czy kupować gotowe dania dla dzieci?
 2. Baby led weaning
  Na czym polega metoda blw? Co warto wiedzieć stosując blw? Kiedy dziecko jest gotowe na samodzielne jedzenie? Jak wygląda to w praktyce? Jakie produkty podawać dziecku? Najczęstsze obawy (krztuszenie, bałagan, zapewnienie wszystkich wartości odżywczych), praktyczne wskazówki kulinarne – wspólne posiłki dla całej rodziny.
 3. Jak jedzą dzieci w wieku 1-3 lata
  Czy po pierwszych urodzinach dzieci mogą jeść tak samo jak dorośli? Jak komponować posiłki dziecka, żeby zapewnić wszystkie niezbędna składniki odżywcze? Co zrobić z tzw. Niejadkiem? Czym jest wędrujący apetyt i programowanie żywieniowe?
 4. Dieta Mamy
  O tym jak odżywiać się w czasie ciąży i karmienia piersią. Jak zmienia się zapotrzebowanie kaloryczne w tym czasie i z czego to wynika? Które składniki diety są szczególnie istotne i jak w praktyce zapewnić je sobie i dziecku? Czy w czasie karmienia piersią potrzebna jest specjalna dieta i jak wpływa na ilość i jakość mleka mamy? Kiedy potrzebne są diety eliminacyjne? Czym jest programowanie żywieniowe?
 5. Pierwsze dni karmienia piersią – czego się spodziewać?
  Przygotowując się do narodzin dziecka często zapominamy przygotować się do karmienia piersią. Nie mówię o zakupie specjalnego sprzętu czy kosmetyków. Chodzi o zdobycie bardzo podstawowej wiedzy na ten temat. Pierwsze godziny i dni po porodzie to często czas zaskakujący i wymagający, a jednocześnie mający duży wpływ na dalszy przebieg udanego karmienia piersią. Czego się spodziewać w pierwszych dniach i tygodniach? Co jest normalnym etapem laktacyjnej drogi a co może niepokoić? Jak sprawdzić czy dziecko się najada? Gdzie i kiedy szukać pomocy?
 6. Świadome zakupy – żywność dla dzieci?
  Czy wszystkie produkty spożywcze „dla dzieci” są dobrym wyborem? Jak czytać etykiety i świadomie wybierać jedzenie dobrej jakości? Czego unikać w produktach spożywczych, czego szukać? CO oznaczają „pozytywne opinie” i rekomendacje na opakowaniach produktów i czym są oświadczenia żywieniowe ?

 

Informację o najbliższych wydarzeniach (również informacje o zapisach i cenach warsztatów) znajdziesz w zakładce WYDARZENIA

Mam w zanadrzu też inne tematy związane z żywieniem dzieci i mam, karmieniem piersią, zakupami  i przygotowywaniem posiłków, przygotowaniem do porodu i wsparciem okołoporodowym.

Jeśli masz pytania do mojej oferty, chcesz nawiązać współpracę, zaprosić mnie na warsztaty w swoim mieście lub okolicy, proszę o kontakt

email: mjackowska.blog@gmail.com 

tel: 503 173 643

fot. Patrycja Piwowarska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *