KONTAKT i WSPÓŁPRACA

Podoba Ci się to co robię?
Masz pomysł na współpracę?

Tematy poruszane na moim blogu najczęściej to:
żywienie niemowląt i małych dzieci,
baby-led weaning czyli BLW,
karmienie piersią,
zdrowe odżywianie mamy i dziecka,
przepisy kulinarne dla całej rodziny,
świadome zakupy spożywcze.

Prowadzę warsztaty i indywidualne konsultacje dla rodziców i dla profesjonalistów, piszę teksty popularnonaukowe i poradnikowe na blogu i poza nim. Mieszkam w Warszawie, ale zdarza się, że na warsztaty jeżdżę też do innych miejsc.
Jeśli chcesz zaprosić mnie na warsztaty lub szkolenie napisz maila na: mjackowska.blog@gmail.com a ja prześlę Ci ofertę i sprawdzę kalendarz 😉

Nie znajdziecie tu artykułów sponsorowanych przez producentów żywności dla niemowląt i małych dzieci, ani reklam mleka modyfikowanego.
Nie znajdziecie też teorii żywieniowych, na których potwierdzenie brak dowodów.
Znajdziecie za to konkretną wiedzę opartą o aktualną wiedzę naukową i medyczną, ale podaną tak, żeby łatwo było zrozumieć o co chodzi bez konieczności studiowania literatury fachowej.  Korzystam też ze swojego doświadczenie pracy z rodzicami małych dzieci na warsztatach i konsultacjach indywidualnych.
Jeśli czegoś nie jestem pewna to się do tego przyznaję, albo po prostu o tym nie piszę, dopóki nie znajdę pewnych źródeł.

 Czego może dotyczyć współpraca? 

  • jeżeli chcesz zaprosić mnie do prowadzenia warsztatów, pogadanki, spotkania,
  • masz pomysł na blogową współpracę,
  • chcesz zamówić profesjonalny i rzetelny tekst poświęcony zagadnieniom o których piszę,
  • chcesz się umówić na konsultację na żywo lub online,

Jeśli w związku ze współpracą chcesz poznać statystyki bloga to prześlę aktualne drogą mailową.

mój adres email: mjackowska.blog@gmail.com 

 

więcej o moich kompetencjach i o tym dlaczego zajmuję się tym czym się zajmuję przeczytasz TUTAJ

Małgorzata Jackowska współpraca

2 komentarze

  1. Dobry wieczór Pani Małgorzato córka skończyła 6 miesięcy 27 maja. Karmiona jest wyłącznie piersią, tydzień temu podałam jej przez 6 dni po kilka łyżeczek jabłka z fatalnym skutkiem boleści brzuszka ponieważ nie zastosowałam się do wprowadzenia najpierw warzyw.W ciągu dnia karmię co 2-2.5h.Corka przy piersi jest jakieś 5-6 minut w tym czasie kilka razy przerywa karmienie puszczając pierś. W nocy również budzi się co 2 godziny. Proszę mi powiedzieć co mogę zrobić aby nocne karmienie było z troszkę większym odstępem czasowym ponieważ jestem zmuszona wracać do pracy a chciała bym karmić jeszcze córeczkę.

  2. Dobry wieczór, z ciekawością zaczęłam czytać Pani bloga, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji nt. BLW u dzieci z alergią/nietolerancją pokarmową. Jak można wprowadzać BLW przy nietolerancji mleka i jajek? Córka reagowała też rumieniem na niektóre warzywa (marchew) i owoce (jabłka, które uwielbia), lekarka jednak twierdzi, że to najprawdopodobniej speyificzny rodzaj reakcji wzmacniający objawy zaistniałe już wcześniej raczej niż nietolerancja na te własnie warzywa/owoce. Niemniej jednak moja córka wielu rzeczy jedzonych przez nas, jej rodziców, jeść nie może (bardzo trudno jest kupić nawet chleb z gwarancją, że nie zawiera w sobie jajka), wielu rzeczy, do których rzeczywiście sama wyciąga rączki podać jej nie mogę. Wiele rzeczy, które podaję nie wywołuje natomiast zainteresowania. Ja też mam sporo obaw związanych z alergią. Sama jestem alergikiem i kiedyś czytałam, że najlepiej jest alergiom zapobiegać, a więc nie podawać pokarmów, które mogą alergizować. Wiem, że taką tezę obalono już jeśli chodzi o celiakię, ale jak to jest z innymi alergiami? Bardzo prosiłabym o jakieś wskazówki, gdyż córka skończyła 8 miesięcy, a ja wciąż nie wiem jak rozszerzać jej dietę. W wyniku presji (lekarze, rodzice) sięgnęłam po słoiczki (brokuł, dynia) oraz kaszkę ryżową, ale nie umiem ruszyć dalej.
    Ja w sumie to nawet już nie wiem, jak mam taką alergię na jakoś pokarm rozpoznać, córka wciąż jest wysypana, zaczerwienienia nasilają się po posiłkach, ale może to jednak nie alergia pokarmowa? Jedynie po jajku (gdy jadłam je ja przy karmieniu piersią) córka miała też objawy ze strony przewodu pokarmowego, tzn. wymioty.
    Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki! Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *