O MNIE

Nazywam się Małgorzata Jackowska, jestem specjalistką żywienia człowieka i dietetyki, promotorką karmienia piersią i doulą. Prywatnie mamą dwóch chłopców, pasjonatką tematów związanych z żywieniem i dietetyką oraz tych, związanych z okresem ciąży, porodu i karmienia piersią. Kocham gotowanie, dobre jedzenie, gorzką czekoladę i kawę.
Od początku 2015 roku prowadzę swoją firmę (zrobiłam sobie prezent na 30 urodziny 😉 ) i zajmuję się przede wszystkim poradnictwem dietetycznym, prowadzeniem warsztatów i szkoleń, edukacją i tworzeniem bloga oraz treści promujących aktualną wiedzę np. dla protali internetowych, magazynów i innych miejsc w których ta wiedza jest potrzebna.

tutaj możesz posłuchać o tym JAK ZAJĘŁAM SIĘ BLOGOWANIEM I DIETETYKĄ DLA MAM I DZIECI

więcej o moim podejściu do zywienia, pracy, rodzicielstwa znajdziesz TUTAJ:

dietetyka

Interesuję się przede wszystkim problematyką związaną z odżywianiem w okresie ciąży i karmienia piersią, odżywianiem małych dzieci a także zachowaniami konsumentów na rynku żywności, szczególnie żywności „dla dzieci”. Prowadzę indywidualne konsultacje dietetyczne, warsztaty i szkolenia. Jestem autorką tekstów i wykładów eksperckich. Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji warszawskiej SGGW i tam też pracuję nad doktoratem, który dotyczyć będzie wpływu działań marketingowych na wybór żywności i sposobu żywienia najmłodszych dzieci.

Więcej informacji i moja oferta TUTAJ.
promuję BLW czyli baby-led weaning

BLW to sposób żywienia dzieci w pełnym zaufaniu dla ich kompetencji oraz świetna okazja do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych na całe życie. Regularnie prowadzę warsztaty dla rodziców i profesjonalistów poświęcone BLW. Moja praca magisterska dotyczyła stosowania BLW wśród mam w Polsce.

doulowanie

Wspieram kobiety oraz ich rodziny w czasie ciąży i po porodzie. Należę do stowarzyszenia Doula w Polsce, w którego założeniu brałam udział. Jestem członkinią Komisji Certyfikacyjnej Stowarzyszenia.

promuję i wspieram karmienie piersią

Wspieram kobiety w przygotowaniu i w okresie karmienia piersią. Działam na rzecz promowania naturalnego karmienia w różnych obszarach: edukując rodziców, innych specjalistów i działając społecznie. Współtworzę Kwartalnik Laktacyjny – bezpłatny magazyn o karmieniu piersią dostępny online, jestem współzałożycielką i prezeską Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

pracuję z rodzicami i specjalistami o różnych podejściach do żywienia

Jestem propagatorką karmienia piersią, BLW i naturalnego podejścia do ciąży i porodu. Ale nie jestem fanatycznie zapatrzona w jedną tylko drogę. Pracuję z rodzicami i specjalistami o różnych poglądach i podejściach.

Piszę i mówię o tym jak dobrze karmić dzieci niezależnie od tego czy wybieracie BLW czy karmienie łyżeczką, mleko mamy czy mieszankę, słoiczki czy domowe jedzenie. Wspieram rodziców w ich decyzjach a nie narzucam jedynej moim zdaniem słusznej drogi, bo wierzę, że każdy ma swoją drogę, różne możliwości, wiedzę i doświadczenia.

Znaczna większość moich artykułów dostępna jest bezpłatnie, tu na blogu, moim facebooku i w innych miejscach w internecie lub prasie. Tu znajdziesz bezpłatnie dostępne materiały DO POBRANIA.

Współpracuję też z firmami lub organizacjami których praca jest mi bliska i wierzę, że mamy podobne cele, więc na blogu znajdziecie też wpisy sponsorowane, ale zawsze dotyczą one produktów, które znam, lubię i polecam rodzicom w codziennej pracy. Indywidualne konsultacje i warsztaty oraz szkolenia są płatne, dzięki temu mam z czego żyć i mogę tworzyć dla Was treści dostępne od ręki i za darmo tutaj na blogu, w mediach społecznościowych i w innych miejscach.

Nie współpracuję z producentami mleka modyfikowanego, butelek i smoczków i żywności dla niemowląt i małych dzieci ze względu na politykę etyki naszej Fundacji oraz moje przekonania. Nie oznacza to, że jestem przeciwna karmieniu butelką, podawaniu smoczka czy żywności dla niemowląt, ale sądzę że marketing tych produktów może wprowadzać rodziców w błąd i nie chcę być jego częścią.
moje kwalifikacje:

* Technologia Żywności i Żywienie Człowieka – studia doktoranckie od 2016.

*Żywienie Człowieka i Ocena Żywności, wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2013-2015)

*Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (2009-2013)

*Wspierające towarzyszenie kobiecie rodzącej – podstawowe umiejętności w pracy douli
(marzec 2011r. Fundacja Rodzić po Ludzku)

*Promocja karmienia piersią
(październik 2011 r. Centrum Nauki o laktacji)

*Profesjonalna opieka nad kobietą i dzieckiem po porodzie-rozwój małego dziecka, integracja sensoryczna, masaż dziecięcy i laktacja
(październik /listopad 2011, Fundacja Rodzić po Ludzku)

*Karmienie piersią w codziennej praktyce , szkolenie i praktyki
(marzec, październik 2012 r, Centrum Nauki o Laktacji )


Zapisz się do newslettera i odbierz prezent!

Please wait...

Dziękuję za zapisanie się do newslettera!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *