fbpx

Odbierz darmowe materiały

Chcesz dobrze odżywiać się w czasie ciąży i karmienia piersią oraz zadbać o dobre żywienie swojego dziecka?

Po zapisie na newsletter otrzymasz ode mnie w prezencie ściągawki ułatwiające żywienie mamy i dziecka w wersji pdf. Co dokładnie dostaniesz?

Ściągawka - nowości w diecie dziecka.
Co może jeść dziecko w czasie rozszerzania diety?
Tego nie podawaj niemowlakowi!
Co możesz podać dziecku do samodzielnego jedzenia?
Superprodukty w diecie mamy i dziecka.
Dobre źródła białka, wapnia i żelaza.
Dzienniczek diety alergika
Zaparcia - jak pomóc dietą?
Suplementacja w czasie karmienia piersią.
Lista zakupów - ściągawka.
Pobieram materiały
Darmowe materiały do pobrania
 • Ściągawka - nowości w diecie dziecka

  Ściągawka zawiera najważniejsze informacje, które przydadzą się w pierwszych dwóch latach życia. Dowiesz się, po czym poznać gotowość dziecka do jedzenia stałych posiłków, ile powinno jeść dziecko, jaką konsystencją posiłku proponować, co podawać a czego unikać w diecie dziecka.
  Pobieram materiały
 • Co może jeść dziecko w czasie rozszerzania diety? + Tego nie podawaj niemowlakowi!

  Lista produktów, które możesz wprowadzić do diety niemowlaka. Z podpowiedziami, jak je przygotować i w jakiej formie podawać. Plus bardzo ważna lista produktów przeciwwskazanych w diecie niemowlaka.
  Pobieram materiały
 • Co możesz podać dziecku do samodzielnego jedzenia?

  Nawet jeśli nie stosujesz BLW, to ta wiedza jest Ci potrzebna. Wszystkie niemowlaki powinny dostawać posiłki w wersji do samodzielnego jedzenia i to już w pierwszych miesiącach rozszerzania diety! Dzięki temu ćwiczą sprawność rączek, żucie, gryzienie i samodzielność.
  Pobieram materiały
 • Superprodukty w diecie mamy i dziecka

  Być może słyszałaś o tzw. Superfoodsach? Przygotowałam dla Ciebie ściągawkę, w której znajdziesz prawdziwe superprodukty, które dobrze włączyć do codziennej diety - swojej i dziecka. Wcale nie musisz kupować specjalnych (i często drogich) produktów, żeby dbać o Wasze dobre odżywianie i zdrowie.
  Pobieram materiały
 • Dobre źródła białka, wapnia i żelaza

  Ta ściągawka pomoże Ci skomponować dietę eliminacyjną. Żelazo, wapń i białko to te składniki, których może zabraknąć, jeśli musisz unikać białek mleka krowiego, jajek lub większej liczby produktów w diecie Twojego dziecka lub swojej. Zobacz, które produkty
  dostarczą Wam potrzebnych składników.
  Pobieram materiały
 • Dzienniczek diety alergika

  Dzienniczek diety alergika przyda Ci się kiedy szukasz produktu, który wywołuje reakcje alergiczne u Twojego dziecka. Zarówno w trakcie wyłącznego karmienia piersią, jak i w czasie rozszerzania diety. Notowanie wprowadzanych produktów, ich ilości, sposobu podania i reakcji dziecka może bardzo pomóc w znalezieniu faktycznego alergenu i stosowaniu diety eliminacyjnej.
  Pobieram materiały
 • Zaparcia - jak pomóc dietą?

  Problemy z wypróżnianiem, w tym zaparcia mogą pojawić się już na początku rozszerzania diety niemowlaka. Często to tylko zmiana częstotliwości i konsystencji kupki dziecka, ale czasami mogą pojawić się poważniejsze problemy. W tej ściągawce znajdziesz informacje o tym, jakie produkty naprawdę wspierają perystaltykę jelitową i co zalecają eksperci w przypadku zaparć u dziecka.
  Pobieram materiały
 • Suplementacja w czasie karmienia piersią

  Dbanie o dietę dziecka to nie wszystko! Pamiętaj o tym, że Twoja dieta też jest ważna, przede wszystkim dla Twojego zdrowia i samopoczucia. W czasie karmienia piersią oprócz zdrowej i pełnowartościowej diety powinnaś dbać też o zalecaną suplementację - te składniki są potrzebne w dużo większych ilościach niż zwykle i mają wpływ na skład Twojego mleka.
  Pobieram materiały
 • Lista zakupów - ściągawka

  Przygotowałam dla Ciebie listę produktów, które warto mieć w domu. Dzięki tej liście zakupów będziesz mogła zaplanować zbilansowane i urozmaicone posiłki dla całej rodziny.
  Pobieram materiały

Jadłospis bogaty w żelazo

Żelazo to kluczowy składnik pokarmowy w diecie niemowląt i małych dzieci. Zobacz, jak zadbać o jego odpowiednią ilość i przyswajanie!

Przygotowałam 2 jednodniowe jadłospisy dla niemowląt i dla dzieci w 2 i 3 roku życia.
Dodatkowo jadłospis zawiera ściągawkę z listą produktów bogatych w żelazo oraz co ułatwia i utrudnia wchłanianie żelaza.

Pobieram jadłospis
Jadłospis bogaty w żelazo
magnifiercross