JADŁOSPISY Q&A

W moim sklepie możesz kupić przykładowe, tygodniowe jadłospisy, przygotowane z myślą o dzieciach i rodzicach.
Są to jadłospisy: na czas rozszerzania diety i dla dzieci od 12. miesiąca życia. Możesz je wykorzystać gotując posiłki dla dziecka, ale również do przygotowywania posiłków dla całej rodziny. Z czasem w sklepie pojawią się kolejne jadłospisy – dla mam karmiących piersią i mam w ciąży oraz więcej jadłospisów dla niemowląt i małych dzieci.

 Q&A – JADŁOSPISY NA STRONIE WWW.MALGORZATAJACKOWSKA.COM

CO ZAWIERA JADŁOSPIS, KTÓRY KUPISZ W SKLEPIE?

 • Jadłospis w formie tabeli na 7 dni
 • Przepisy na wszystkie posiłki wymienione w jadłospisie
 • Jadłospisy dla dzieci od 12. miesiąca zawierają 4 posiłki dziennie: śniadanie, przekąskę, obiad i kolację. Zaplanowana kaloryczność to około 1000 kcal.
 • Jadłospis dla niemowląt zawiera przepisy na 3 posiłki dziennie: śniadanie, obiad i przekąskę. Zaplanowana kaloryczność to około 350 – 400 kcal.
 • Dwie strony dodatkowych wskazówek na temat żywienia dziecka. W zależności od tego, który jadłospis kupisz: na temat rozszerzania diety, na temat komponowania jadłospisu dziecka po 1. roku życia, ważnych składników w diecie wegetariańskiej i w dietach dzieci z alergiami – jak zadbać o zbilansowaną dietę i gdzie szukać „strategicznych” składników odżywczych.
 • Dodatkowe wskazówki dotyczące wykorzystania przepisów w diecie starszych dzieci i rodziców.
CO TO ZNACZY, ŻE JADŁOSPIS JEST „DLA NIEMOWLAKA” ALBO „OD 12. MIESIĄCA” ?

Układając jadłospisy zaczynam od zaplanowania ich kaloryczności i rozłożenia grup produktów na poszczególne posiłki. Na podstawie tych założeń układam jadłospis i uwzględniam potrzebne w diecie eliminacje.

Jadłospis dla dziecka od 12. miesiąca ma założoną kaloryczność około 1000 kcal i zawiera informacje na temat tego, jak duża (mniej więcej) powinna być porcja dla dziecka.

Jadłospis dla niemowlaka ma założoną kaloryczność około 350 – 400 kcal i uwzględnia produkty, które można bezpiecznie stosować w diecie dziecka w pierwszym roku życia.

Pamiętaj jednak, że jadłospisy nie są dopasowane indywidualnie, są przykładowe. A więc Twoje dziecko może jeść więcej lub mniej, albo jeść chętniej w jakimś okresie czasu a potem mniej chętnie w innym. To normalne zachowanie dla niemowląt i małych dzieci. Najważniejszym wskaźnikiem wielkości porcji potrzebnej dziecku powinien być zawsze jego apetyt. Ale dzięki przykładowym jadłospisom chciałabym ułatwić Wam komponowanie diety Waszych dzieci i wybór właściwych produktów.

CZY MOGĘ STOSOWAĆ JADŁOSPIS JEŚLI DZIECKO JEST STARSZE/MŁODSZE NIŻ WSKAZANY WIEK?

Tak. Większość przepisów nadaje się do wykorzystania dla dzieci w pierwszym i drugim roku życia, ale też dla starszych dzieci i rodziców. Przy przepisach znajdziesz dodatkowe wskazówki na ten temat.

Pamiętaj też, że jadłospis ma być pewnym planem, podpowiedzią i sugestią dotyczącą komponowania codziennej diety. Ostatecznie to Twoje dziecko zdecyduje jaką ilość danego posiłku zje.

CZY JADŁOSPISY NADAJĄ SIĘ DLA DZIECI KARMIONYCH PIERSIĄ, CZY MLEKIEM MODYFIKOWANYM?

Jadłospis dla niemowlaka możesz zastosować niezależnie od tego jakie mleko pije Twoje dziecko.

Jadłospis od 12. miesiąca jest skomponowany tak, żebyście mogli go stosować po odstawieniu od piersi lub karmienia z butelki i żeby zapewnił w tej sytuacji wszystkie składniki odżywcze, potrzebne dziecku w drugim roku życia.

We wstępie do każdego z jadłospisów znajdziesz też informację, jak wykorzystać go, kiedy Twoje dziecko jest karmione mlekiem mamy lub mlekiem z butelki.

JAKIE JADŁOSPISY SĄ DOSTĘPNE W SKLEPIE?

Aktualnie w sklepie dostępnych jest 5 przykładowych jadłospisów:

 1. Dla niemowlaka – na czas rozszerzania diety, bez eliminacji alergenów
 2. Dla dziecka od 12. miesiąca życia, bez eliminacji alergenów
 3. Dla dziecka od 12. miesiąca życia, wegetariański (bez mięsa i ryb)
 4. Dla dziecka od 12. miesiąca życia, bez białek mleka krowiego i jaj
 5. Dla dziecka od 12. miesiąca życia, bez białek mleka krowiego, jaj i glutenu
Wszystkie znajdziesz TUTAJ
Jeśli chcesz dostać informację o nowych jadłospisach w moim sklepie – zapraszam Cię do zapisu na listę mailingową. 

UWAGA! Jadłospisy są wysyłane od razu po wpłacie, dzieje się to automatycznie. Jeśli nie widzisz zamówionego jadłospisu w swojej skrzynce mailowej proszę sprawdź folder z ofertami, spamem itd. 

CZY JADŁOSPISY RÓŻNIĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ?

Każdy z nich wymaga uwzględnienia indywidualnych potrzeb, w zależności od rodzaju diety, którą stosujecie. Każdy jest zaplanowany tak, żeby zapewnić Twojemu dziecku wszystkie potrzebne składniki odżywcze mimo ewentualnych ograniczeń w diecie.  I to niezależnie od tego, czy jest karmione piersią, mlekiem modyfikowanym, czy nie pije już mleka z piersi ani butelki.

We wstępie do każdego jadłospisu znajdziesz informacje jak go wykorzystać w zależności od tego jakie mleko pije Twoje dziecko i jakie ograniczenia w jego diecie są potrzebne.

Niektóre przepisy w jadłospisach będą się powtarzać. Niektóre są do siebie podobne, ale zawierają modyfikacje uwzględniającą konkretne ograniczenia w diecie. To zwykle moje ulubione i sprawdzone przepisy na posiłki dla dzieci i rodziców,  z których korzystałam tworząc jadłospisy indywidualne w trakcie konsultacji.

W JAKIEJ FORMIE OTRZYMAM JADŁOSPIS?

Po dokonaniu zamówienia i zapłaceniu za jadłospis otrzymasz maila, w którym znajduje się plik PDF. Możesz go pobrać i korzystać z niego w wersji elektronicznej lub wydrukować. Możesz pobierać go wielokrotnie z otrzymanego maila jeśli będziesz mieć taką potrzebę. Jeśli nie widzisz jadłospisu w swojej skrzynce mailowej, proszę sprawdź koniecznie zakładkę ze spamem, ofertami itd. 

Jeśli chcesz wydrukować jadłospis polecam skorzystać z druku dwustronnego (przerzuć wzdłuż krótkiej krawędzi) i wydrukować dwie strony na jednej kartce. Wszystkie jadłospisy mają parzystą liczbę stron.

DLACZEGO MAM KUPIĆ JADŁOSPIS AKURAT TUTAJ?

Dietetyka dla mam i dzieci to moja pasja i moja praca od wielu lat. Prowadziłam dziesiątki warsztatów dla rodziców, setki konsultacji i wiele szkoleń dla profesjonalistów. Ułożyłam też kilkadziesiąt indywidualnych jadłospisów dla moich klientek i ich dzieci. Po prostu znam się na tym temacie 🙂

Uwielbiam gotować, ale też wiem, że mając małe dziecko trudno jest znaleźć czas na to, żeby szaleć w kuchni. Wiem, że potrzebne są przepisy na posiłki, które może zjeść cała rodzina. Wiem też, że często szukacie podpowiedzi jak komponować jadłospis małego dziecka, żeby zapewnić mu potrzebne składniki odżywcze.

Wiem, że lubicie korzystać ze ściągawek, podpowiedzi i wzorów. Z drugiej strony, układanie indywidualnych jadłospisów to dla mnie zawsze bardzo dużo pracy i dużo czasu, który wolałabym poświęcić na opracowanie materiałów na blog, kolejnych produktów online, warsztaty i konsultacje albo na mailowanie i bycie z Wami na facebookowej grupie wsparcia. Na dodatek często mam wrażenie, że w jadłospisach ważniejsze jest pokazanie przykładowego rozplanowania posiłków i wskazówki dotyczące komponowania diety na co dzień niż szczegółowe trzymanie się wytycznych. A w przypadku dzieci jest to jeszcze ważniejsze, bo przecież one nie jedzą według zaleceń i tabelek, tylko według swojego apetytu.

Dlatego przygotowałam przykładowe jadłospisy, z których możecie korzystać jako podpowiedzi i wzoru, ale nie musicie trzymać się ich co do grama i mililitra. Ważne jest to, żeby zadbać o regularność posiłków, ich urozmaicenie i produkty, które mają dużą wartość odżywczą. Właśnie takie dania i takie wskazówki znajdziecie w moich jadłospisach.

CZY MOGĘ ZAMÓWIĆ INNY, INDYWIDUALNIE DOPASOWANY JADŁOSPIS?

Aktualnie w mojej ofercie nie ma indywidualnie przygotowywanych jadłospisów. Zamiast tego uruchomiłam sklep online. Jadłospisów będzie coraz więcej, więc na pewno wybierzesz coś dla Ciebie i Twojego dziecka.

Jednak jeśli potrzebujesz bardzo nietypowego jadłospisu i nie widzisz w moim sklepie nic co pasowało by do Waszych potrzeb,  to napisz do mnie na adres kontakt@malgorzatajackowska.com.

JAK MOŻNA ZAPŁACIĆ ZA PRODUKTY ZE SKLEPU?

Płatności w sklepie można dokonać następującymi metodami:

 • Szybkim przelewem, przez Cashbill – po wybraniu tej opcji nastąpi przekierowanie na stronę szybkich płatności.
 • PayPal – przyda się szczególnie do płatności zza granicy. Przez PayPal możesz też dokonać płatności kartą.
Regulamin zakupów znajdziesz TUTAJ
Moja Polityka Prywatności TUTAJ

JEŚLI MASZ PYTANIE O JADŁOSPISY, PROBLEM Z PŁATNOŚCIĄ ALBO COŚ JEST NIEJASNE DLA CIEBIE – NAPISZ: kontakt@malgorzatajackowska.com