fbpx

Rozwiązanie konkursu SUPERŻYWNOŚĆ i recenzja książki Małgorzaty Różańskiej

Superżywność czyli Superfoods po polsku – mam dzisiaj dla Was wyniki konkursu na Instagramie i krótką recenzję książki Małgorzaty Różańskiej! 

Nagrodą w konkursie są książki Małgorzaty Różańskiej “Superżywność czyli superfoods po polsku”, otrzymają je trzy osoby, które w okresie opmiędzy 8 a 14 grudnia umieściły komentarz pod konkursowym postem na moim profilu Instagram.

Superżywność czy Superfoods?

Małgorzata Różańska jest dietetykiem, praktykuje w poradni Foodarea w Pruszkowie i jest autorką książki o polskich superfoodsach czyli o superżywności.  W książce znajdziecie opis i przepisy z użyciem osiemnastu popularnych polskich produktów, które niewątpliwie zasługują na przydomek “SUPER”. Po pierwsze dlatego, że ich wartość odżywcza jest niezwykle wysoka, stanowią bogactwo składników mineralnych, witamin i przeciwutleniaczy. Po drugie praktycznie wszystkie są łatwo dostępne i lokalne. A po trzecie łatwo włączyć je do codziennej diety, dodając nie tylko wartości odżywczych ale też smaku!

Każdy produkt opisany jest bardzo dokładnie w swoim podroździale, opisane są jego wartości odżywcze, prozdrowotne działanie i zastosowanie a na końcu każdego rozdziału znajduje się propozycja wykorzystania go w praktyce. To co dla mnie jest szczególnie cenne to, że Małgosia opisała właściwości produktów w oparciu o literaturę naukową (a to lubię!) więc z książki można skorzystać nie tylko jako ciekawostki i inspiracji ale też źródła naprawdę rzetelnej wiedzy. Polecam Wam bardzo, może jeszcze zdążycie kupić przed świętami na prezent dla siebie albo kogoś bliskiego?

Rozwiązanie konkursu Superżywność

Razem z Małgosią wybrałyśmy trzy najciekawsze komentarze, które sprawiły nam najwięcej radości kiedy je czytałyśmy i zgadzają się z naszym wyobrażeniem o superżywności:

zana_zanet “Superżywność to przyszłość, to nasze zdrowie ? od 3 lat zmieniłam dietę. Warzywa, owoce, kasze, ryby, nasiona. Bez sklepowych przetworzonych produktów da się żyć ? słodycze poszły w zapomnienie. Co mam w zamian? Zdrowie ? przestałam chorować, czuję energię do życia każdego dnia, zniknęły bóle głowy i 4 mc temu urodziłam zdrowego synka ? A u nas Superżywność to np shake: szpinak, jabłko, siemię lniane, awokado, orzechy z sokiem z wycisnietych pomarańczy. Polecam ☺☺☺☺”

posmakujzdrowia “Moim zdaniem superżywność to naturalne, lokalne i nieprzetworzone produkty. Superżywność to dary natury. Świeże owoce i warzywa pochodzące z własnego ogródka, jajka od szczęśliwych kurek, orzechy włoskie z ogrodu babci, mięso i przetwory mleczne od znajomego rolnika, miód z pasieki wujka i oczywiście kiszone ogórki i kiszona kapusta domowej roboty. Bez tych produktów nie wyobrażam sobie gotowania zdrowych posiłków np. owsianki z orzechami, jajecznicy, domowej wędliny i chleba ☺️”

meggixoo “Super żywność to cudowne witaminy, które dają nam zieleniny. Czy to szpinak, czy pietruszka, powinno trafiać do każdego brzuszka. Oprócz tego nasion kilka i codziennie nektarynka. Bo to skarby są natury, które leczą wszystkie choroby skóry. Piękna będzie nie tylko skóra, lecz ogólna Twa postura 🙂 Twoje zdrowie na tym zyska, niech od dziś każdy z tego korzysta! ???”

 

Bardzo dziękuję za wszystkie Wasze komentarze, było nam naprawdę trudno wybrać z nich te trzy!

Zwyciężczynie bardzo proszę o kontakt mailowy pod adresem mjackowska.blog@gmail.com z tematem SUPER lub wiadomość prywatną przez Instagram 🙂 Będę potrzebowała dane do wysyłki Waszych egzemplarzy książki.

Regulamin i opis konkursu TUTAJ

Udostępnij artykuł!

Brak komentarzy pod tym artykułem. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Do góry
[views]
magnifiercross